Lütfen Anasayfa için Tıklayınız >>>
ANASAYFA SSS ÇEVRE KÜTÜPHANESİ BASIN ODASI BASIN ODASI KVKK İLETİŞİM Lütfen TEMA Facebook Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Twitter Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Youtube Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen Sayfası için Tıklayınız >>> ENGLISH
Gönüllülük
Nasıl TEMA Gönüllüsü Olurum?
TEMA Gönüllüsü Ne Yapar?
Nasıl Temsilci Olunur?
TEMA Temsilcileri ve Gönüllü Sorumluları Ne Yapar?
Genç TEMA
Mezun TEMA
Sizi Hiç Unutmayacağız
Lütfen TEMA Twitter Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Facebook Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Youtube Sayfası için Tıklayınız >>>
TEMA Gönüllüsü Ne Yapar?
Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 
TEMA Vakfı faaliyetlerini Türkiye’nin dört bir yanında TEMA gönüllülerine liderlik eden İl Temsilcileri, İlçe Sorumluları ve Genç TEMA Başkanları aracılığıyla yürütmektedir.

Gönüllülerimiz, bu örgütlenme modeli çerçevesinde illerinde, ilçelerinde veya üniversitelerinde yürütülen faaliyetlere katılabilecekleri gibi Genel Merkez tarafından yürütülen çalışmalarda da görev alabilmektedir.

İl Temsilciliği, İlçe Sorumluluğu veya Genç TEMA Topluluğu bünyesinde yürütebileceğiniz çalışmalar:

·  İlinizdeki, ilçenizdeki ya da üniversitenizdeki TEMA Örgütlenmesine katılabilirsiniz.

   (İl Temsilcilerinin, İlçe Sorumlularının ve Genç TEMA Başkanlarının iletişim bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.)

 
·  İl Temsilciliği, İlçe Sorumluluğu ya da Genç TEMA Topluluğu tarafından uygulanan, başta topraklarımız olmak üzere tüm doğal varlıklarımızın korunmasına dair toplumsal bilinci geliştirme amacıyla hazırlanan yıllık faaliyet programı kapsamındaki etkinliklere katılabilir, etkinliklerin gerçekleştirilmesine destek olabilirsiniz.
 
·  İlinizde/ilçenizde/üniversitenizde tanıtım amaçlı gerçekleştirilen organizasyonlara ve stantlara destek verebilirsiniz.

· Vakfın doğal varlıkların korunması amacıyla gerçekleştirdiği farkındalık yaratma, lobi yapma ve imza toplama gibi kampanyalarını yerelde yaygınlaştırabilirsiniz.
 
· Temsilcilik veya İlçe Sorumluluğu bünyesindeki gönüllü eğitmen ekiplerine katılarak okullarda, kurum ve kuruluşlarda TEMA Vakfını tanıtıcı, erozyon ve çölleşme tehlikesine dikkat çeken sunumlar/eğitimler gerçekleştirebilirsiniz.

· Öğretmen gönüllülerimiz için – öğrencilerinizin, TEMA Vakfı’yla tanışmasını ve birer TEMA Gönüllüsü olmasını sağlayabilirsiniz.
 
·  Temsilcilik ofislerinde/bürolarında telefon bağlantıları kurma, etkinliklere ve özel projelere yönelik ofis faaliyetlerinde görev alma, araştırma geliştirme çalışmalarına destek verme, toplantı organizasyonları yapma, sunum ve raporların hazırlanmasında görev alma, dosyalama - arşiv düzenleme gibi idari ve ofis faaliyetlerine destek verebilirsiniz.

TEMA Vakfı Genel Merkezi’nin koordinasyonunda yürütebileceğiniz çalışmalar:

· İstanbul’da ikamet ediyorsanız TEMA Vakfı’nın Pangaltı’da bulunan Genel Merkezi’ne gelerek ofis gönüllüsü olabilir, idari ve ofis faaliyetlerine yardımcı olabilirsiniz.

 
· Yetenekleriniz doğrultusunda (çeviri, programlama desteği vb.) vakıf çalışmalarına ofise gelmeden çevrimiçi olarak destek verebilirsiniz.
 
· İş deneyiminiz doğrultusunda vakıf çalışmalarına yönelik danışmanlık desteği verebilirsiniz.

Bireysel olarak destek olabileceğiniz çalışmalar:

· TEMA Vakfı’nın çalışmalarının sosyal medya aracılığıyla paylaşılması ve çalışmaların daha çok kişiye ulaşması için vakfın sosyal medyada takipçisi olabilirsiniz. Böylece, çevrenizdeki insanların vakfın faaliyetlerinden haberdar olmasını ve vakıf faaliyetlerini takip etmesini sağlayabilirsiniz.

 
· Erozyon, ormansızlaştırma, yanlış tarımsal uygulamalar gibi sorunları vakfımıza bildirerek, gerekli araştırmaların ve gerekli müdahalenin yapılmasını sağlayabilirsiniz.
 
· TEMA Vakfı'nın çıkarmış olduğu yayınları izleyerek ve okuyarak bilgi sahibi olabilir böylelikle doğa alanındaki gündemi takip edebilirsiniz.
 
· Geliri TEMA Vakfı faaliyetlerinde kullanılan TEMA ürünlerini kullanabilir, çevrenizdeki insanların bu ürünleri kullanmasını teşvik edebilirsiniz.
 
· TEMA Vakfı çalışmalarına kaynak yaratmak üzere çevrenizdeki kişi ya da kurumları, sponsorluk konusunda teşvik edebilir, ilgilenenleri TEMA Vakfı’na yönlendirebilirsiniz.

Gönüllümüz olarak destek olabileceğiniz çalışmalarla ilgili detaylı bilgi almak için (0212) 291 90 90 – 182 nolu telefondan ya da gonullu@tema.org.tr e-posta adresinden Saha ve Gönüllülük Bölümü ile iletişime geçebilirsiniz.


 
Lütfen Uluslarası İşbirlikleri için Tıklayınız >>>

Halaskargazi Mah.Halaskargazi Cad.No:22 Kat:5-6-7 
34371 Şişli | İstanbul

Tel: 0 (212) 291 90 90 | Fax: 0 (212) 284 95 93